Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

vyhodnotenie súťaže

Vyhodnotenie 2. kola medzinárodnej súťaže, konanej v rámci projektu „Budoucnost ruku v ruce – budování přeshraniční spolupráce“.

Druhé kolo medzinárodnej súťaže v rámci projektu „Budoucnost ruku v ruce – budování přeshraniční spolupráce“ bolo vyhlásené v septembri 2010 a trvalo do konca februára 2011. Súťaž bola určená pre žiakov 2. stupňa základných škôl a pre študentov stredných škôl Zlínskeho, Juhomoravskeho a Trenčianskeho kraja.

Účastníci mali vytvoriť trojčlenné tímy, ktorých úlohou bolo umelecky zobraziť putovanie svojim krajom a pomocou umenia zvýrazniť jeho krásy. Obsahom zaslanej práce bola reportáž na niektorú zo zadaných tém, ktorej súčasťou bol aj vlastnoručne vyrobený obrázok a fotografie k článku.

Do súťaže sa prihlásilo celkom 55 tímov z oboch krajín. Súťažné tímy tvorili 3 žiaci, avšak niektorí súťažili iba vo dvojiciach.

Súťažné práce nezaslali všetci prihlásení. Zo Slovenska súťažilo 21 tímov a z Českej republiky rovnako 21 tímov. Celkom sa súťaže zúčastnilo 125 študentov z oboch krajín.

Hodnotiaca komisia vybrala tie najlepšie práce a konečné poradie stanovila takto:

Na 1. mieste sa umiestnil tím zo Strednej odbornej školy Nové Mesto nad Váhom, zložený z členov Renáta Gavorová, Ivana Mináriková a Nikoleta Vazovanová.

Na 2. mieste sa rovnako umiestnil tím žiakov zo Strednej odbornej školy Nové Mesto nad Váhom v zložení Petra Balajová, Natália Mikušová a Veronika Oravcová.

Na 3. mieste skončili opäť žiaci Strednej odbornej školy Nové Mesto nad Váhom Jozef Melicher, Ivan Špaček a Patrik Novosad.

Súťažný bonus, dvojdenný výmenný zájazd do prihraničných regiónov, získala Stredná odborná škola Nové Mesto nad Váhom.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov 2. kola medzinárodnej súťaže, ako aj odovzdanie cien, prebehlo na Dni Zeme, ktorý sa konal dňa 20. apríla 2011 v Uherskom Hradišti. Boli tu vystavené aj všetky práce žiakov, ktoré zaslali do 1. a 2. kola medzinárodnej súťaže.

Víťazom blahoželáme a všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili ďakujeme.

                                               

                                                                                     Ing. Petra Antalová
                                                                                    koordinátor projektu
 


 

SeniorLinka

0800 172 500
bezplatné číslo

Fórum pre pomoc starším – národná sieť s finančnou podporou s poradenskou spoločnosťou Deloitte Slovensko
ponúka pomoc všetkým starším občanom v krízových situáciách.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka