Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Prírodný areál „Pod lipami“

 

Program obnovy dediny.jpg

Obec Uhrovec na základe podanej Žiadosti o poskytnutie podpory formou dotácie z Environmentálneho fondu na rok 2018 v rámci Programu obnovy dediny získala dotáciu vo výške 5 000,00 eur na projekt: Prírodný areál „Pod lipami“.

Projekt riešil obnovu a úpravu verejného priestranstva a výsadbu drevín, ktoré kompozične a proporčne zapadajú do vidieckeho prostredia. Riešené verejné priestranstvo lemuje južnú stranu areálu TJ Tatran Uhrovec. Cieľom projektu bola výsadba lipového stromoradia v trávnatom páse a úprava verejného priestranstva na prírodný areál „Pod lipami“. Stromoradie vytvorilo harmonický charakter slovenskej krajiny a jej typický ráz. Tvorba tieňa prispeje k zlepšeniu lokálnej mikroklímy verejného priestranstva.

Vyčistením a plošnou úpravou plochy, založením trávnika a výsadbou drevín sa zvýši krajinotvorná, estetická a zdravotná hodnota miesta, kde sa stretávajú obyvatelia, návštevníci obce Uhrovec a mikroregiónu Uhrovská dolina za účelom možnosti nadväzovania nových a upevňovanie existujúcich vzťahov a priateľstiev, rodiny s deťmi, športovci a fanúšikovia.

Keďže Uhrovec hostí pri rôznych spoločenských, športových a futbalových stretnutiach veľa návštevníkov a súperov z iných obcí, priestor športového areálu musí byť upravený a reprezentatívny.

Zeleň sa dotvorila a omladila výsadbou trávy, čím sa oživilo verejné priestranstvo, ktoré využívajú všetky vekové kategórie od detí až po seniorov na aktívny oddych a relaxáciu, zvýšia sa pohybové aktivity u obyvateľov obce a mikroregiónu Uhrovská dolina, priláka sa komunita na trávenie spoločného voľného času v prírodnom areáli a zvýši sa biologická, funkčná a estetická hodnota verejného priestranstva. Upravený športový areál v prírodnom prostredí sa bude využívať na zmysluplné trávenie voľného času a zvýši sa pohybová aktivita u detí, mládeže a dospelých.

Nakoľko sa v areáli športového ihriska stretáva aj väčšie množstvo ľudí, výsadba drevín bude slúžiť aj ako izolačná a protihluková bariéra, zmierni bočný vietor a obmedzí sa vírenie prachu z polí.

Zeleň je neoddeliteľnou súčasťou v krajine, má okrasnú funkciu a schopnosť vytvárať príjemné prostredie, prispieva k zlepšeniu životného prostredia.

Enviro fond.jpg


 

Prírodný areál Pod lipami

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

SeniorLinka

0800 172 500
bezplatné číslo

Fórum pre pomoc starším – národná sieť s finančnou podporou s poradenskou spoločnosťou Deloitte Slovensko
ponúka pomoc všetkým starším občanom v krízových situáciách.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka