Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Obnova verejného priestranstva

Obnova a tvorba verejného priestranstva
pri Dome sociálnych služieb v Uhrovci

Obec Uhrovec vypracovala projekt: „Obnova a tvorba verejného priestranstva pri Dome sociálnych služieb v Uhrovci“, ktorý rozdelila na tri etapy.

Na základe podanej žiadosti o poskytnutie podpory formou dotácie na rok 2010 v rámci Programu obnovy dediny, získala obec dotáciu na revitalizáciu I. etapy verejného priestranstva areálu Domu sociálnych služieb.

Nadácia Dexia banky Slovensko v spolupráci s neziskovou organizáciou Pontis n.o. vyhlásila prvý ročník grantového programu Zelené obce, do ktorého sa zapojila i obec Uhrovec.

Finančné prostriedky získané z Nadácie Dexia banky Slovensko boli použité na revitalizáciu II. etapy úpravy verejného priestranstva, ktoré sa nachádza v areáli Domu sociálnych služieb v Uhrovci.

Projekt riešil úpravu nerovného terénu, chemický postrek pred založením trávnika, odstránenie uhynutého porastu, rozrobenie pôdy kultivátorom, vyrovnanie plochy hrabaním, hĺbenie jám, výsadbu drevín, zakotvenie kolovej konštrukcie, chemický postrek po založení trávnika, mulčovanie kôrou a navážku vymývaného riečneho kameňa.

Realizáciou projektu sa zvýšila estetická, zdravotná a funkčná hodnota Domu sociálnych služieb v Uhrovci a zároveň sa oživilo miesto, ktoré budú nielen obyvatelia, ale i návštevníci mikroregiónu Uhrovská dolina využívať na oddych a relaxáciu.

Obec Uhrovec podala v októbri 2011 žiadosť o poskytnutie podpory formou dotácie v rámci Programu obnovy dediny na rok 2011 projekt na tretiu, čiže poslednú etapu úpravy areálu Domu sociálnych služieb v Uhrovci.

 

 

 


 

SeniorLinka

0800 172 500
bezplatné číslo

Fórum pre pomoc starším – národná sieť s finančnou podporou s poradenskou spoločnosťou Deloitte Slovensko
ponúka pomoc všetkým starším občanom v krízových situáciách.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka