Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Infomácie o mikroprojekte

FOND MIKROPROJEKTOV

 

Obec Uhrovec (SR) v spolupráci s obcou Modrá (ČR) realizuje mikroprojekt „Náučný chodník vodných a  mokraďových ekosystémov, voda v  krajine“. Mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.
Cieľom mikroprojektu bolo vybudovanie náučného chodníka v rekreačnej oblasti Striebornica. Súčasťou náučného chodníka sú informačné panely, smerovníky so smerovými šípkami, odpočívadlá, lavičky, stojany na bicykle, odpadkové koše a drevené plastiky. Informačné panely obsahujú ucelené informácie o význame vody v  krajine, vodných a mokraďových ekosystémoch. Textovou a fotografickou formou zachytávajú informácie o rybníkoch a jednotlivých druhoch rýb, obojživelníkoch a bezstavovcoch, potočnej tôni, vlhkomilných a vodných rastlinných spoločenstvách, faune a  flóre. V areáli náučného chodníka je vybudovaná oddychová zóna, kde sú umiestnené odpočívadlá s lavičkami, čím sa vytvorili podmienky na pozorovanie prírody, vtáctva a vodného sveta. Súčasťou mikroprojektu boli odborné výučbové semináre u oboch cezhraničných partnerov. V obci Uhrovec sa seminár konal 24. októbra 2013 a v obci Modrá 26. októbra 2013.  V rámci odborných seminárov sa uskutočnila prednáška o význame vody v krajine, prezentácia realizovaného mikroprojektu  a náučného chodníka, ktorá obsahovala odborný výklad k informačným panelom.  Obohatením seminára bola ukážka rybolovu, kde rybári predvádzali rôzne techniky rybolovu.
Realizáciou mikroprojektu sa vybudoval náučný chodník, ktorý je zameraný na vodné a mokraďové ekosystémy, ale aj význam vody v krajine. Základný informačný systém nadviaže už na vybudované infocentrá v obci Uhrovec a Modrá, prostredníctvom ktorých doposiaľ cezhraniční partneri zviditeľňujú cezhraničnú spoluprácu. Inštaláciou informačných systémov sa skvalitní rozvíjajúci sa cestovný ruch na oboch stranách hranice.
Všetky aktivity realizované v rámci mikroprojektu „Náučný chodník vodných a mokraďových ekosystémov, voda v  krajine“ sa dňom 30. december 2013 ukončia a výsledky mikroprojektu budú môcť využívať všetci návštevníci, ktorí zavítajú do obce Uhrovec.

 


Ing. Dagmar Janečková
    Obec Uhrovec


 

SeniorLinka

0800 172 500
bezplatné číslo

Fórum pre pomoc starším – národná sieť s finančnou podporou s poradenskou spoločnosťou Deloitte Slovensko
ponúka pomoc všetkým starším občanom v krízových situáciách.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka