Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúra

Kultúra


Základ kultúry v Uhrovci položil vznik Zay–uhrovského občianskeho kruhu v roku 1892, na ktorého činnosti sa ďalej podieľala najmä mládež zjednotená pri rímsko-katolíckej cirkvi, evanjelickej cirkvi, miestnych škôl, ako aj hasiči a športovci, ktorí boli veľmi aktívne už za čias sklárne.

Neskôr nadväzuje na túto činnosť Osvetová beseda a dnes Miestne kultúrne stredisko, ktoré organizuje v spolupráci s ostatnými kultúrnymi inštitúciami, miestnymi organizáciami, ZŠsMŠ a Obcou Uhrovec všetky formy kultúrnej činnosti, kde dosahuje vynikajúce výsledky. Túto aktivitu koordinuje a združuje do plánu kultúrnych a športových aktivít.

Z organizácií sa na tejto činnosti podieľa najmä hasiči, Telovýchovná jednota, kolkári, stolnotenisti, kynológovia, turisti, Únia žien, Zväzarm, Poľovnícke združenie Ľudovíta Štúra, Ľudová knižnica.

V roku 1993 sme obnovili divadelnú činnosť a pri MKS bol založený divadelný ochotnícky súbor, ktorý každoročne odohrá jedno divadelné predstavenie.

Tradície našich predkov dnes žijú v piesňach a tancoch mladej, strednej i staršej generácie, na ktoré sme právom hrdí. O ich zachovanie a prezentáciu sa snaží Folklórna skupina Uhrovčan.


 

SeniorLinka

0800 172 500
bezplatné číslo

Fórum pre pomoc starším – národná sieť s finančnou podporou s poradenskou spoločnosťou Deloitte Slovensko
ponúka pomoc všetkým starším občanom v krízových situáciách.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka