Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Informácie o mikroprojekte

Projekt: Informačné systémy pre kultúrne a prírodné zaujímavosti mikroregiónov „Uhrovská dolina“ a „Buchlov“

Obec Uhrovec (SR) v spolupráci s obcou Modrá (ČR) realizovala mikroprojekt Informačné systémy pre kultúrne a prírodné zaujímavosti mikroregiónov „Uhrovská dolina“ a „Buchlov“. Mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom. Mikroprojektom sme zviditeľnili kultúrne a prírodné dedičstvo v prihraničnom mikroregióne.
Cieľom mikroprojektu bola inštalácia informačných tabúľ a smerovníkov so smerovými šípkami. Obojstranné informačné tabule obsahujú ucelené informácie o významných pamätihodnostiach obcí, mikroregiónov, o prírodnom a kultúrnom dedičstve prihraničných mikroregiónov. Súčasťou informačných tabúľ sú aj najdôležitejšie dominanty a zvláštnosti obcí a oboch mikroregiónov. Smerovníky vyznačujú významné dominanty mikroregiónov a súčasne informujú o smere a vzdialenosti z jednotlivých obcí. Spolu s bulletinom, ktorý bol vydaný v slovenskom a českom jazyku, budú nápomocné pri putovaní po kultúrnom a prírodnom dedičstve v prihraničných regiónoch. Návštevníci získajú za pomerne krátky čas ucelený prehľad o historickom, kultúrnom a prírodnom dedičstve a súčasne sa môžu rýchlo zorientovať a rozhodnúť pre návštevu toho, čo ich zaujme. Súčasťou mikroprojektu boli informačno-turistické semináre u oboch cezhraničných partnerov. Na českej strane sa dňa 26. októbra 2012 konal seminár v obci Modrá. Účastníci seminára uskutočnili turistický výstup na Králův stůl, následne absolvovali prehliadku obce Modrá a prezentáciu kultúrno-historického dedičstva celého mikroregiónu Buchlov. Na slovenskej strane sa informačno-turistický seminár konal dňa 9. novembra 2012 v obci Uhrovec. V rámci seminára sa uskutočnil turistický výstup na Uhrovský hrad a následne sa konala prezentácia kultúrno-historického dedičstva mikroregiónu Uhrovská dolina.
Realizáciou mikroprojektu sa vybudoval základný informačný systém pre kultúrne a prírodné zaujímavosti mikroregiónu Uhrovská dolina a Buchlov, ktorý nadviazal už na vybudované infocentrá v obci Uhrovec a Modrá, prostredníctvom ktorých doposiaľ cezhraniční partneri zviditeľňujú cezhraničnú spoluprácu, spoločné kultúrno-spoločenské a športové podujatia a informácie o prírodnom a kultúrnom dedičstve Trenčianskeho a Zlínskeho kraja. Inštaláciou informačných systémov sa skvalitní rozvíjajúci sa cestovný ruch na oboch stranách hranice.
Všetky aktivity realizované v rámci mikroprojektu Informačné systémy pre kultúrne a prírodné zaujímavosti mikroregiónov „Uhrovská dolina“ a „Buchlov“ sa dňom 30. novembra 2012 ukončili a  výsledky mikroprojektu budú môcť využívať všetci návštevníci, ktorí zavítajú do obcí Uhrovec a  Modrá, ako aj celého mikroregiónu Uhrovská dolina a Buchlov.


Ing. Zuzana Máčeková
starostka obce Uhrovec


 

SeniorLinka

0800 172 500
bezplatné číslo

Fórum pre pomoc starším – národná sieť s finančnou podporou s poradenskou spoločnosťou Deloitte Slovensko
ponúka pomoc všetkým starším občanom v krízových situáciách.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka