Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Informácie o projekte

 

  Obec Uhrovec (SR) v spolupráci s obcou Modrá (ČR) realizuje mikroprojekt: Alexander Dubček – veľký Európan z malého Uhrovca. Tento mikroprojekt je spolufinancovaný Európskou úniou, z prostriedkov Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom.
  V roku 2011 si pripomenieme 90. výročie narodenia Alexandra Dubčeka. Pri tejto príležitosti sme pripravili pre slovenskú a českú mládež cezhraničný mikroprojekt, ktorý sa prioritne zameriava na osobnosť Alexandra Dubčeka, najznámejšieho Slováka v Európe i vo svete, muža pevných zásad a ideálov. Súčasťou mikroprojektu budú dva odborné semináre, prvý sa bude konať dňa 10. mája 2011 v obci Modrá (ČR) a druhý dňa 25. mája 2011 v obci Uhrovec (SR). Semináre sú určené žiakom a študentom základných a stredných škôl. V rámci odborných seminárov sa účastníci budú môcť prostredníctvom lektorov, z ktorých mnohí patria medzi osobných priateľov Alexandra Dubčeka (MUDr. Pavol Dubček, prezident Spoločnosti Alexandra Dubčeka a syn Alexandra Dubčeka, Prof. PhDr. Ivan Laluha CSc., osobný priateľ, spolupracovník a člen Spoločnosti Alexandra Dubčeka, PhDr. Miroslav Pekník CSc., PhDr. Stanislav Sikora CSc., profesor Teodor Baník, Ing. Jozef Banáš, autor knihy „Zastavte Dubčeka“ a p. Elena Beštová, riaditeľka Uhrovského múzea) bližšie oboznámiť s osobnosťou Alexandra Dubčeka a významnými medzníkmi jeho života.
  V rámci mikroprojektu bude na oboch stranách hranice od 7. apríla do 3. júna 2011 prebiehať literárna súťaž „Alexander Dubček očami dnešnej mladej generácie“. Najlepšie literárne práce budú prezentované a ocenené na záverečnom workshope, ktorý sa uskutoční v dňoch 16. a 17. júna 2011 na území SR. Účastníci dvojdňového záverečného workshopu navštívia prvý deň významné kultúrne pamiatky a pamätihodnosti mikroregiónu Uhrovská dolina. Druhý deň navštívia hlavné mesto Slovenskej republiky - Bratislavu, Bratislavský hrad, Národnú radu Slovenskej republiky a Slávičie údolie, kde sa položením venca na hrob Alexandra Dubčeka poklonia jeho pamiatke.
  V prípade Vášho záujmu o účasť na odbornom seminári v obci Uhrovec, nás prosím kontaktujte na e-mailovú adresu: projekty@uhrovec.sk, alebo na tel. čísle: 0918 678 795.
 


 

SeniorLinka

0800 172 500
bezplatné číslo

Fórum pre pomoc starším – národná sieť s finančnou podporou s poradenskou spoločnosťou Deloitte Slovensko
ponúka pomoc všetkým starším občanom v krízových situáciách.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka